Domain Sorgulama

Projeniz için en uygun alan adına yüzlerce alan adı seçeneği arasından en uygun fiyatlarla sahip olun!

Alan Adınız Kontrolünüz Altında!

HostPlus yönetim paneli ile alan adlarınız ile ilgili tüm işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

  • 1.Gelişmiş Yönetim Paneli
  • 2.Ücretsiz DNS Yönetimi
  • 3.Ücretsiz Whois Gizleme
  • 4.Transfer Kilidi
  • 5.Domain Yönlendirme
  • 6.Alan Adı İç Transfer
hosting

Müşteri Destek Hattımız 7/24 Hizmetinizde!

Tüm soru ve sorunlarınız için, alanında uzman ekibimiz ile 7 gün 24 saat yanınızdayız.

server room

Sıkça Sorulan Sorular

Domain (Alan Adı) hizmetleri hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını sizler için hazırladığımız S.S.S listesinde bulabilirsiniz. Diğer soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Domain (Alan adı), internet sitesinin kimliği yani adresidir. Bu adres olmadan internet sitesine sadece IP adresi üzerinden erişilebilir ve domain isimlendirme yöntemine göre çok daha karışıktır. Ulaşılmak istenen siteye IP adresleri yerine kolay ve akılda kalıcı şekilde internet ortamında domainler aracılığı ile ulaşılır. Sitenizin ismi ve uzantısının birleşimine alan adı diyebilirsiniz.

Alan adı (Domain) tescili, herhangi bir kurum veya kişi tarafından kullanılmayan bir domaini kiralama işlemidir. Bu terimi kullanmamızın sebebi süresiz şekilde alınamamasıdır ve belirli süre zarfları içerisinde alan adı tescilinizi uzatma işlemi yapmanız gerektiğindendir. Markanızı tescil ettirmek gibidir ve sizin kullanım süreniz boyunca başka kurum veya kişilerin o alan adını kullanmasına engel olur. Eğer yaygın kullanılan ve belge istemeyen uzantılı bir alan adını (.net, .com , .org, .info gibi) kiraladıysanız diğer yaygın kullanılan uzantılarını da tescil ettirmenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz. Başkası tarafından farklı uzantısı alınabilir ve bunun zararını görebilirsiniz.

Alan adı, ödeme onayı gerçekleşmesinden itibaren direkt aktif hale gelir ve kullanıma başlamak mümkündür. İşlemlerinize başlamak için yönetim panelinizden NS(nameserver)`lerinizi yönlendirerek kısa süre içerisinde kullanabilirsiniz.

Satın aldığınız alan adınız ödemeniz sonrasında direkt aktif olur ve kullanabilirsiniz. (NS)nameserver yönlendirmelerinizi yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

.com, .net, .org gibi TLD'lerde belge gerekmemektedir.Sonunda .tr (.com.tr gibi) ülke belirten alan adları için belge talep edilmektedir.Bu belgeler hak sahibinin güvenliği için gereklidir.Belgeler teslim edilmediği sürece alan adı tescil edilemez.Destek kısmından bize ulaşarak belgelerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Whois gizlenmez ise domaini alan kişi ve domain hakkında diğer şahıslar bilgilere ulaşabilir. Güvenlik ve spam işlemlerine karşı önemli ve ücretsiz bir hizmettir. Whois bilgileri otomatik olarak erişilebilir durumdadır. Siparişinizden sonra domain kontrol panelinizden gizlemek mümkündür.

Domain satın almak web sitesini online hale getirmek için tek başına yeterli değildir. Web sitenizi yayına almak için bir hosting hizmeti almanız gerekir. Hostplus Web Hosting paketleri arasından size en uygun olanı seçerek web sitenizi hemen yayına alabilirsiniz.